Cestování a doprava v Řecku

Letecky do Řecka

Pravděpodobně nejjednodušším a nejrychlejším způsobem cestování do Řecka je letecká doprava, a to především, pokud míříte na některý z ostrovů. Let je ve většině případů přímý s odletem převážně z Prahy. Doba letu je něco kolem 2-3 hodin, záleží na vybrané destinaci.

Jak vyhledat nejlevnější letenku vám pomůže článek: 3 tajemství pro pořízení nejlevnějších letenek. Nevýhoda letecké společnosti je ovšem velikost zavazadla, kdy jakákoliv nesrovnalost může prodražit letenku až o třetinu. V případě akční letenky až o polovinu. Předejděte potížím a přečtěte si předem podmínky cestování s příručním zavazadlem.

Cesta autobusem do Řecka

Další možností jak se na vaši vysněnou dovolenou dostat je doprava autobusem. Pokud míříte na ostrov, musíte však využít též trajektu. Do hlavního města, Athén, jezdí pravidelná linka společnosti Korona travel. Autobusová doprava patří rozhodně k těm levnějším, avšak ne příliš pohodlným, z hlediska doby dopravy.

Cesta autem do Řecka

Pokud preferujete dopravu vlastní, vydejte se do Řecka autem. Nejběžnější trasa vede z Prahy, přes Brno, následně Slovensko, Maďarsko, Srbsko a Makedonii. Je-li vaší cílovou destinací některý ostrov, nezapomeňte si rezervovat trajekt včas, aby nebyl vyprodaný.

Cestovní kanceláří do Řecka

Cestovní kanceláře jsou schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se často o přímé lety se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena může být v takovém případě levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů do Řecka.

Doprava v Řecku

Cestování po Řecku samotném není žádný problém. Můžete využít místní dopravy, například autobusů, případně si vypůjčit auto.

Půjčení a cestování autem v Řecku

Půjčoven je v Řecku opravdu požehnaně. Mladí dosti preferují půjčení skútru či čtyřkolky. Renomované společnosti vyžadují pro půjčení motorky či skútru plný řidičský průkaz na motorku. V Řecku si vystačíte s českým řidičským průkazem, přičemž řídit v této zemi můžete od 18 let, avšak v případě, že si chcete půjčit auto, musí vám být minimálně 21 let.

Pokud chcete cestovat autem pouze po Řecku a využít jeho benefity, auta si lze jednoduše pronajmout v každém větším městě nebo na letišti. Pro vyhledání nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami v Řecku vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač a zkusit najít lokální půjčovny, které občas vyjdou levněji, ale s větším rizikem.

Cestování lodí v Řecku

Řecko je země plná ostrovů, proto logicky další možností přepravy, je plavba po moři.

lucienneCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna