Doprava

Doprava do Řecka

Pravděpodobně nejjednodušším a nejrychlejším způsobem cestování do Řecka je letecká doprava, a to především, pokud míříte na některý z ostrovů. Let je ve většině případů přímý s odletem převážně z Prahy. Doba letu je něco kolem 2-3 hodin, záleží na vybrané destinaci.

Další možností jak se na vaši vysněnou dovolenou dostat je doprava autobusem. Pokud míříte na ostrov, musíte však využít též trajektu. Do hlavního města, Athén, jezdí pravidelná linka společnosti Korona travel. Autobusová doprava patří rozhodně k těm levnějším, avšak ne příliš pohodlným, z hlediska doby dopravy.

Pokud preferujete dopravu vlastní, vydejte se do Řecka autem. Nejběžnější trasa vede z Prahy, přes Brno, následně Slovensko, Maďarsko, Srbsko a Makedonii. Je-li vaší cílovou destinací některý ostrov, nezapomeňte si rezervovat trajekt včas, aby nebyl vyprodaný.

Cestovaní po Řecku

Cestování po Řecku samotném není žádný problém. Můžete využít místní dopravy, například autobusů, případně si vypůjčit auto. Půjčoven je v Řecku opravdu požehnaně. Mladí dosti preferují půjčení skútru či čtyřkolky. Renomované společnosti vyžadují pro půjčení motorky či skútru plný řidičský průkaz na motorku. V Řecku si vystačíte s českým řidičským průkazem, přičemž řídit v této zemi můžete od 18 let, avšak v případě, že si chcete půjčit auto, musí vám být minimálně 21 let. Řecko je země plná ostrovů, proto logicky další možností přepravy, je plavba po moři.

zobrazit více

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27751 pírek.

1 pírko = 1 koruna