Kefalos

Krásná vesnice vyčnívající na kopci na západní straně ostrova. Domy jsou tu postaveny tak blízko sebe, že vytváří úzké uličky a ty zvýrazňují tradiční architektonické prvky většiny řeckých ostrovů. Obraz starého města je doplněn zříceninou hradu, která je vedle vesnice.

Kefalos nabízí několik krásných pláží, například je to Camel, San Beach nebo exotická pláž Xerokambos. Dobré jídlo je cítit všude a tak nesmíte zapomenout ochutnat sladkosti, hlavně ty z místního medu.

Ve volném čase se můžete vydat do oblasti Palatia, která se nachází 3 km jižně od vesnice a prohlédnout si zde ruiny starobylého města Astypalea. Blízko od pobřeží se nachází malý ostrůvek Kastri s malým kostelem Agios Nicolaos, který má chránit všechny námořníky. Na ostrov se dá i doplavat.  

Liliana Cestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28823 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo