Kos

Kos, překrásný ostrov slunce a průzračného moře. Nekonečné písečné bílé pláže, které nabízejí relaxaci a skvělé zážitky. Vulkanické prameny, lázně, spousty hradů, chrámů a památek známých z různých historických epoch. K tomu všemu příjemné klima a srdeční obyvatelé. Kos nabízí bezstarostný dovolenkový život plný barev a vůní Řecka.

Kosu se také někdy přezdívá jako ostrovu otce medicíny Hippokrata. Milovníci historie si přijdou na své především v hlavním městě. Nechybí ani moderní části se skvělými restauracemi a kavárnami, přesto je ostrov klidným místem a ideálním pro rodinné dovolené. Kos je jedním z nejúrodnějších řeckých ostrovů s bohatou sopečnou půdou a dostatečným přísunem vody ze svého jediného pohoří. Místní melouny jsou velice oblíbené, daří se tu také chovu dobytka a říká se, že kolik je kusů krav, tolik žije na ostrově obyvatel. 

zobrazit více
Praktické informace do Řecko
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna