Cestování a doprava na Zakynthosu

Nejlevnější a nejrychlejší cestou, jak se dostat na Zakynthos je využití letecké dopravy. V letní sezóně je možné využít přímé lety z Prahy a okolí. Většina letů je ovšem charterových, které si nelze zakoupit na přímo, ale jsou sjednané cestovními kancelářemi. 

V případě obsluhy trasy nízkonákladovou leteckou společností je možné se dostat na letenky v ceně od 2-3 tisíc. V ostatních případech se letenky pohybují od šesti tisíc a výš. 

Cestovní kanceláře jsou zde schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se o přímé lety se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena je v takovém případě levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů na Zakynthos.

Cesta autem na Zakynthos

Kromě vzdušné cesty lze cestovat i vlastním autem na ostrov Zakynthos. Vzdálenost je přibližně 2000 kilometrů a cesta trvá minimálně 24 hodin bez přestávek. Pojedete přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko, Makedonie a Řecko. V Řecku je nutné využít trajekt z přístavu Killini. Jednosměrná cesta může vyjít až přes 7 tisíc korun včetně paliva a všech poplatků.

Doprava z letiště a na letiště

Na ostrově Zakynthos najdete jediné letiště Zakynthos (ZTH), které je vzdálené pět kilometrů od hlavního města Zakintos. 

Cestovat lze do hlavního města místním autobusem, který jezdí několikrát denně a pouze ve všední dny. Časy a cenu lze zkontrolovat na stránkách společnosti KTEL Zakynthos. Pokud musíte na autobus čekat příliš dlouho, je lepší si vzít taxi z letiště do hlavního města, odkud můžete přestoupit na autobus do vámi zvolené destinace.

Doprava na Zakynthosu

Zakynthos se řadí mezí menší ostrovy, který když se rozhodnete prozkoumat, neobejdete se bez dopravního prostředku.

Veřejná doprava je na ostrově snadno dostupná, ovšem velmi omezená. Využít lze pouze autobusy, které nejezdí pokaždé na čas a jezdí pouze do hlavních středisek. Veřejnou dopravu na ostrově provozuje společnost KTEL Zakynthos, kde na jejích stránkách najdete vše potřebné.

Pro cestování po ostrově lze jednorázově využít taxík, efektivnější je ovšem si pronajmout automobil nebo skútr.

Půjčení skútru nebo auta na Zakynthosu

Auta si lze pronajmout v každém větším městě nebo na letišti. Pro vyhledání aktuálně nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač nebo se projít po okolí města a zkusit najít lokální půjčovny, které často vyjdou nejlevněji.

Pro porovnání cen stačí navštívit dvě až tři půjčovny a srovnat jejich nabídky. Doporučujeme sledovat i jejich hodnocení ve vyhledávání na googlu a třeba si i připlatit za lepší kvalitu, zvlášť v případě budoucích komplikací.

Výhodu skútru nebo motorky je její velikost, jednoduché parkování a dostupnost míst, kam byste se autem nedostali. Auto je ovšem mnohem bezpečnější a pohodlnější při delších cestách. 

Cestování taxíkem

Nejběžnější dopravním prostředkem na ostrově jsou taxíky, tudíž nebudete mít problém si jeden zastavit nebo si najít volný. Bohužel na Zakynthosu nelze využívat aplikace typu Uber, proto se vždy ujistěte o ceně, než nastoupíte do auta. Vyhnete se pocitu ošizení při náhlé vysoké ceně na konci jízdy. Přibližná cena za kilometr je 60 korun. V případě vysoké ceny buďte ochotný vyjednávat.

jankonasCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna