Zakynthos

Zakynthos, nejzelenější ostrov Řecka, domov překrásných mořských želv Caretta-Caretta, písečných i kamenitých pláží, průzračného smaragdového moře a horkého slunce. Z Jónských ostrovů patří právě tento ostrov mezi ty nejoblíbenější a není se čemu divit!

Zakynthos je oblíbenou řeckou destinací nejen kvůli zmíněným želvám, ale skýtá i další krásy, za kterými přijíždějí lidé z celého světa. Mezi skvosty, které můžete na tomto ostrově obdivovat, patří bezpochyby Blue Caves, neboli modré jeskyně, nebo Keri Caves, dále slavná a překrásná pláž s vrakem lodi Navagio, či Keri cape, který je oblíbený pro vskutku romantické pozorování západu slunce za obzor.

Na Zakynthosu, ačkoliv je to opravdu malý ostrov, najdete snad vše, od klidných středisek a pláží, přes hory, lesy a skalní útesy, typické řecké vesničky, až po rušné turistické destinace vyhlášené bujarým nočním životem a nekončícími párty, jako je Laganas na jihu ostrova. Pokud dáváte přednost naopak právě klidnějším místům, vyrazte raději na východní pobřeží ostrova, na místa jako Argassi ležící na jih od hlavního města Zakynthos či Ammoudi a Planos-Tsilivi rozkládající se od města na sever. Dokonce i milovníci vodních sportů si na Zakynthosu přijdou na své, a to právě ve středisku Argassi, na jihu ostrova jsou kvůli želvám takové aktivity zakázány a některá místa přes noc dokonce uzavřena. Nejkrásnější a nejvíce navštěvované pláže jsou situovány na jihu a východě ostrova, zatímco západ a sever je převážně hornatý, avšak též tvořený zmiňovanými nádhernými jeskyněmi, které jsou hojně navštěvované lodními výlety.

Na tomto typickém řeckém ostrůvku se setkáte s velkým množstvím olivových hájů, ale i s vinicemi, citrusovými stromy, políčky s melouny, ale také s naprosto vyprahlou krajinou. A neochutnat některé z místních skvělých vín či pochoutky jako je pita gyros, souvlaki a další řecká jídla, je velikou chybou. 

lucienneCestovní průvodce
zobrazit více

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28823 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo