Ubytování na Zakynthosu

Výběr míst a částí ostrovů, kde se ubytovat na Zakynthosu je široký a každé místo nabízí něco jiného. Aktuální ceny a nabídky ubytování najdete na oblíbeném serveru booking.com. Mnoho hotelů je zabraných cestovními agenturami v sezóně, proto nabídek nemusí být plno v tomto období. 

Kde se ubytovat na Zakynthosu

Nejlepší pláže a letoviska se nachází na jižním a východním pobřeží Zakynthos. Severní a západní část ostrova je hornatá a najdete zde převážně překrásnou přírodu. 

Nejlepší noční život

Nejpopulárnější místo na Zakynthosu je Laganas, zvlášť pro mladé lidi. Najdete zde nejvíce restaurací, hotelů, barů a nočního života. Laganas zároveň nabízí jednu z nejkrásnějších a nejdelších pláží na ostrově. Poblíž můžete najít želvý hnízda nebo spatřit želvy při plavání v moři.

Pouhé 2 kilometry západně od rušného Laganasu je klidnější Agios Sostis. Navštívit zde můžete malebný ostrov Cameo, který je oddělený od pevniny krásným mostem. Případně na opačné straně Kalamaki s želví pláží. Do města hříchů je to stále kousek a zároveň daleko od všeho rušného.

Booking.com

Nejlepší místo pro rodiny s dětmi

Zakynthos není jenom pro mladé lidi usínající při východu slunce, ale i pro rodiny s dětmi. Alykes nebo Tsilivi nabízí spoustu klidných pláží a zábavných aktivit pro návštěvníky všech věkových skupin.

Voda v Alykes je poměrně mělká, takže si malé děti užijí bezpečné koupání, zatímco starší si mohou vyzkoušet windsurfing nebo jiné vodní sporty. V sousedním Alykanas se navíc nachází starověké archeologické naleziště. Tsilivi je ideální, pokud hledáte trochu dobrodružnější rodinnou dovolenou. Vodní park nebo docházková vzdálenost k vraku je jenom několik pozitivních věcí.

Nejkrásnější pláže na Zakynthosu

Pokud chcete přístup na nejkrásnější pláže Zakynthosu, skvělou základnou je poloostrov Vasilikos. Najdete zde velkolepé pláže jako St.Nicholas, Banana Beach a Porto Azzuro. Nedaleko se nachází také želví pláž Geraka. Kvůli želvám jsou zde zakázané veškeré vodní aktivity.

Pokud hledáte něco mezi vším za dobrou cenu, určitě zvolíte město Argass, které se nachází mezi hlavním městem a nejlepšími plážemi. Toto město má výhodnou polohu a nabízí velké množství ubytování a restaurací za nízkou cenu.

Nejlepší výchozí bod k cestování

Hlavní město Zakinthos neboli Zante je malé, přesto největší město na ostrově. Město nabízí spousta hotelů, restaurací a je ideálním místem pro cestování po ostrově veřejnou dopravou. Nachází se zde hlavní autobusový hub. Město ovšem nemá přístup k nejhezčím plážím a jedná se spíš o rušné přístavní město nežli o klidné romantické místo.

jankonasCestovní průvodce
Booking.com

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

1 pírko = 1 koruna