Sibiu

Krajské město ve středním Rumunsku bývalo kdysi královnou sedmihradských měst, které ovládalo kulturní dění v regionu. Kulturním centrem oblasti je Sibiu dodnes, v roce 2007 bylo vyhlášeno Evropským městem kultury.

Město vzniklo ve 12.století a zanedlouho se stalo centrem transylvánských Sasů. Tito městu vtiskli osobitý ráz a zasloužili se o jeho hospodářský rozmach. V 15. stol. byly kolem města vybudovány mohutné městské hradby, jež Sibiu ochránily před nájezdy Turků. Většina hradeb se dochovala dodnes. V 19. stol. byly vybudovány městské brány a mnoho paláců. Během historie obývalo město i několik národností, z nichž každá vyznávala jiné náboženství a samozřejmě, že všechna vyznání mají ve městě své honosné svatyně.

Město má dnes nově opravené ústřední Velké náměstí a pěší zónu, rekonstruováno bylo i mnoho paláců v historickém centru. Na návštěvníky tu čeká několik muzejí, divadel a filharmonie. Sídlí zde mnoho spolků a organizací transylvánských Němců. Němčina je dodnes velmi rozšířeným jazykem ve městě, většinu informací lze získat v tomto jazyce, dokonce se tu v tomto jazyce pořádají i divadelní představení a další kulturní akce.

Na prohlídku města včetně návštěvy jednoho až dvou muzeí stačí jeden den.

 

zobrazit více
Praktické informace do Rumunsko
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna