Transylvánie

Možná se vám při vyslovení slova Transylvánie jako první vybaví vše, co se týká postavy Drákuly, pak vám v itineráři cesty jistě nechybí hrad Bran, který je považován za sídlo hraběte Drákuly. Transylvánie toho ale nabízí určitě mnohem více i přes svou složitou minulost, jde o hornatou a kulturně bohatou oblast nacházející se ve střední části Rumunska.

Ovšem Transylvánie známá též jako Sedmihradsko není jen Drákula, ale především strhující příroda – krásné horské louky, hory, lesy a jeskyně a také majestátní Karpaty, které tuto část Rumunska lemují ze tří stran. Zdejší krajina na mnoha místech není ještě příliš poznamenaná člověkem, což nabízí možnosti objevovat její krásy. Navštivte Ledovou či Medvědí jeskyni, ať také poznáte rumunské podzemí.

Velmi zajímavé a trochu kuriózní jsou středověké opevněné kostely, které vznikly ve vesnicích nejčastěji na jihu Sedmihradska, jež v minulosti osídlili Sasové a kteří si takto zabezpečili své vesnici. Stáří kostelů je až půl tisíciletí, což je naprosto fascinující.

Fascinující práce se dřevem a další půvabné, tentokrát dřevěné kostely na vás čekají v maramurešských vesničkách. Pokud si myslíte, že smrt je spojena jen s negativními emocemi, pak navštivte Veselý hřbitov v Sapantě, kde najdete i jemný humor.

Půvabná jsou také některá města protkaná nezaměnitelnou historickou atmosférou, nenechte si ujít Brašov se svým Černým kostelem anebo navštivte První muzeum rumunské školy. Sighishoara, jako rodiště Drákuly by určitě neměla ujít všemi drákulofilům, ale i ostatní si toto město zapsané na seznamu UNESCO nesmí nechat ujít, zvlášť pokud máte rádi středověkou atmosféru.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce