Sighişoara

Rodiště proslulého Drákuly, Vlada Tepeşe, kterému se přezdívá „sedmihradský Norimberk“, patří k nejnavštěvovanějším místům v Transylvánii. Nepřekvapí pak, že se nachází i na seznamu UNESCO, také je považována za jedno z nejlépe dochovaných středověkých měst. Město založili transylvánští Sasové.

Město nadchne především ty, kteří mají rádi specifickou atmosféru města, ideálně středověkou, kdy se budete moci procházet křivolakými ulicemi a obdivovat budovy ze stejného období. Zajímavé jsou měšťanské středověké domy natřené jasnými barvami.

Takový svět sám o sobě představuje citadela, kam je také soustředěna většina města, kolem které se nacházejí hradby ze 14. století, čímž byla dobře chráněna i přes svou polohu na kopci. Celkem měla čtrnáct věží a pět dělostřeleckých bašt a tři řady obranných zdí a navíc dvě brány, hotová pevnost s důmyslnou ochranou, která byla potřeba proti Turkům. Nejstarší domy, které zde najdete, jsou z dalekého 17. století.

Dnes si budete moci prohlédnout již jen devět věží a dvě bašty, i tak na vás čeká plno zajímavých památek, stačí vstoupit do tohoto půvabného města, které vám určitě učaruje svými dlážděnými uličkami a především velmi specifickou atmosférou, značně podobnou té pražské či vídeňské. 

zobrazit více

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna