Valašsko

Krásný kout Rumunska, kde Dunaj protéká jeho nejpůsobivějším úsekem. Jako jedna z historických zemí nejvíce charakterizuje Rumunsko a také je považována nejen za historické, ale i společenské jádro státu.

Z historie se mnoho valašských knížat vrylo do národního povědomí, kde byli vnímáni jako vzor. Jako svébytné území vzniklo ve 13. století avšak Valašsko se proslavilo hlavně v 15. a 16. století díky knížeti Vladu Ţepeşovi, který bojoval s Turky a také proslul jako hrabě Drákula.

Navštivte třeba pulsující Bukurešť, která se velmi rychle proměňuje oproti ostatním městům, každý si zde jistě najde to, co je jeho srdci nejbližší, ať už půjde o památky, kulturu, muzea či trochu přírody. Mimo Bukurešť určitě nevynechejte překrásný klášter Horezu, který jistě ne nadarmo najdete na seznamu památek UNESCO. Pokud máte rádi postavu Drakuly, určitě se podívejte na jeho pravé sídlo – Citadelu Poienari.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Valašsko

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28823 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo