Bukurešť

Město, které získalo podle legendy své jméno po pastýři Bukurovi, se pyšní přezdívkou „Paříž východu“ pro její hektičnost, ale na druhé straně i pro její  architekturu, která je tvořena různorodou směsí.

Říká se, že návštěva Bukurešti je velmi náročná a někteří budou odsud rychle utíkat, ale možná vám právě ta různorodost učaruje. Stojí tu vedle sebe honosné francouzské paláce, zbytky středověkých kostelů, rokokové stavby a k tomu ještě šedé stavby v duchu komunismu a moderní budovy z 21. století, což všechno dohromady vytváří výjimečnou směs, kdy se budete nacházet pokaždé v jiném časovém období.

Navíc pokud máte rádi muzea, tak využijte příležitost je navštívit, protože se tu nachází několik nejlepších rumunských muzeí. Určitě nevynechte muzeum vesnice, které vám předvede bohatství lidové architektury a zajímavé je také muzeum rumunského rolnictva, jež bylo v minulosti oceněno. I milovníci historie zde v ulicích spatří několik historických architektonických skvostů.

Bukurešť je i takovým městem parků, kterých zde najdete několik. Pokud budete chtít na chvíli utéct od shonu velkoměsta, zastavte se načerpat síly třeba v parku Cismig. Jestliže máte rádi naopak trochu vzruchu, toto velkoměsto ho vám určitě nabídne. Najdete mnoho příležitostí ke kulturnímu či sportovnímu využití, pěkná posezení v kavárnách a na podobných místech. Navíc Bukurešť je jedno z mála měst, které se velkou rychlostí proměňuje oproti ostatním rumunským městům.

teePandaCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce