Královská míle

1 recenze

Pravděpodobně nejstarší ulice v Edinburghu nacházející se v samém srdci Starého Města. Královská míle neboli The Royal Mile spojuje hrad Edinburgh s palácem Holyrood a jak už je možné z názvu vyčíst, tak jméno pochází z dob, kdy cesta sloužila právě jako spojnice mezi těmito dvěma místy pro krále a královny za dobu posledních 500 let.

Královská míle si zachovala mnoho historických budov, které stojí za návštěvu. Přesto nejlepší způsob, jak si odnést z této procházky ten nejlepší zážitek je se vydat do uzavřených či úzkých průchody, které lemují Královskou míli. Místa jako Riddle's Court, Tweedale Court nebo Bakehouse Close vás zavedou zpět v čase do dob starého města.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 05.02.2019

Ulice není pěší zónou, jak by se mohlo z fotky zdát. Po obou stranách ulice jsou zaparkovaná auta a několik rušných ulic tuto ulici protíná. Pohyb je možný jen po chodníku, který je u hradu ještě poměrně široký, ale čím dál od hradu, tím je užší. Pořád je třeba dávat pozor na auta, z procházky ulicí jsem neměla žádný požitek.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi