Edinburgh

Hlavní město Skotska je také jeho kulturním centrem. Nachází se na mořském pobřeží, obklopeno je dech beroucí krajinou a samo vypadá jako z jiného světa. Univerzitní město se pyšní překrásnou architekturou, která mu spolu s okolní přírodou vtiskává nezaměnitelně romantický charakter.

Velká část středu města spadá na seznam kulturního dědictví UNESCO a místní občané o jeho vzhled náležitě pečují. Město však nespoléhá pouze na svou krásu, a v dnešní době je i významným obchodním centrem země.

Vychutnat si můžete procházky středověkými uličkami Starého města a prohlídku všech pamětihodností. V poklidu se seznámíte s kulturou ve vyhlášených galeriích a muzeích. Večer si však v Novém městě pochutnáte na nejvybranějších lahůdkách, navštívíte módní podniky a dosyta si užijete noční život i přátelské obyvatele.

káťaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Edinburgh

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce