Skotsko

Když se řekne Skotsko, většina z nás si vybaví kostkované sukně, dudy a lahodnou whisky. Hlavní roli však hraje divoká příroda, která stojí mimo vliv civilizace, žije si svým vlastním životem a zcela vás uchvátí.

Ač odedávna podléhá vlivu ostatních zemí Velké Británie, Skotsko si vystavilo svébytnou pověst a nezaměnitelnou tvář, na niž jsou místní obyvatelé patřičně hrdí. Kombinace panensky čisté krajiny, pitoreskních vesniček a středověkých opuštěných hradů na útesech je natolik půvabná, že láká dobrodruhy i umělce z celého světa a zcela jistě zláká i vás. Zamilujete si klid, nekonečný prostor i paletu barev, které země nabízí.

Skotsko je rájem pro milovníky všech venkovních sportů.  Ať už dáte přednost klidným procházkám, horolezeckým výkonům, sjíždění řek, plavbě po moři či výhledu z horkovzdušného balónu, krása zdejších zákoutí vás nepřestane udivovat. Celá země je jako z katalogu a na některých místech se tyčí rozvaliny hradu téměř na každém kopci, kolem kterého půjdete.

Přírodu můžete objevovat zcela na vlastní pěst nebo využít vynikajících služeb pro turisty a nechat si například vozit zavazadla z jednoho místa ubytování na druhé a užít si pohostinnosti místních obyvatel.

Krajinu však také obývají přátelští lidé, kteří vám nad skleničkou té nejlepší whisky rádi přiblíží život svůj i historii národa. V kontrastu s nedotčenou přírodou jsou moderní města, která v ničem nezůstávají pozadu za metropolemi západního světa a nabízí to nejzajímavější kulturní vyžití i zábavný noční život.

Pokud se rozhodnete strávit zde dovolenou a prozkoumáte zemi podrobně, potěšíte v sobě romantického snílka, aktivního dobrodruha i po kultuře a zábavě prahnoucího turistu. Ochutnáte skvělé speciality v jídle i pití a kromě překrásných fotografií si odvezete také jedinečné vzpomínky na zemi plnou barev, chutí, vůní a hudby.

káťaCestovní průvodce
zobrazit více

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce