Jazyk a kultura na Slovensku

Zdravotní rizika a cestovní pojištění

Při cestě na Slovensko není potřeba dbát žádných speciálních zdravotních opatření. Je důležité mít s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění, pokud by se vyskytly zdravotní potíže a potřebovali byste navštívit lékaře. Průkaz ovšem nelze využít ve všech zdravotních zařízení a nepokrývá veškeré možné náklady, proto doporučujeme cestujícím, aby si při cestování na Slovensko sjednali alespoň základní cestovní pojištění. 

Pokud plánujete horskou turistiku, horolezecké výpravy či vysokohorské lyžování je vhodné se připojistit pro případ, že byste potřebovali pomoc záchranných služeb, kdy musíte uhradit poskytnutí tzv. technické pomoci.

Výběr cestovního pojištění

Po porovnání nabídek doporučujeme využít stránky porovnej24, které nabízí hodně společností a tím pádem i možnost lepšího a levnějšího pojištění. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění, kde se dozvíte i o limitech evropského zdravotního průkazu.

Bezpečnost na Slovensku

Slovensko je vnímáno jako bezpečná země, ovšem i zde se můžete setkat s krádežemi, takže se vyplatí nenosit u sebe velké finanční obnosy a dávat si na věci pozor.

Kontakty na tísňové linky na Slovensku

Čísla na záchranné složky jsou stejné jako u nás, horská záchranná služba má číslo 18 300 či lze využít mezinárodní číslo záchranných složek 112.

teeCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna