Doprava

Doprava na Slovensko

Jelikož Slovensko s námi sousedí, nejjednodušší způsob dopravy je auto, vlak nebo autobus. Možností by bylo letět i letadlem, ale to by vyšlo pěkně draho.

Zvolíte-li vlak, tak jezdí přímé spoje Českých drah především z Prahy přes Půchov či Čadcu do Žiliny a dále do Popradu a Košic. Cesta do Košic trvá 7-9 hodin dle zvoleného vlaku. Přímý vlak jezdí také z Prahy do Zvolena. Navíc České dráhy nabízí i přepravu auta vlakem na Slovensko, pro případ, že se bez auta neobejdete, přitom ale nechcete strávit dlouhé hodiny za volantem. Do Bratislavy jezdí přímý vlak, který jezdí přes Kúty a dále pak až do Maďarska.

Pokud cestujete raději autobusem i tuto variantu lze zvolit. Cesta z Prahy do Košic bude trvat minimálně osm hodin a cenově vás vyjde na 600 korun a výše. Ceny jsou závislé na místu nástupu a místu cíle. Autobusy Student Agency vás dovezou do většiny větších měst.

Dobrá volba je i doprava autem, neboť Slovensko není daleko a navíc pak nejste závislí na veřejné dopravě. Kvalita silnic je podobná jako u nás. Pojedete-li po dálnicích, je potřeba mít platnou dálniční známku, kterou můžete zakoupit u benzínových pump, na hraničních přechodech a jinde. Cena se pohybuje okolo 10 eur na deset dní. Povinná výbava auta je prakticky totožná jako v České republice.

Cestovaní po Slovensku

Slovensko má hustou dopravní síť, tudíž se na většinu míst lze dostat nejen vlastním autem, ale i železniční a autobusovou dopravou. Železniční síť je poměrně hustá, tudíž se vlakem pohodlně dostanete do většiny turistických míst a kam vás nedovezou vlaky, lze využít autobusy, kterými se dostanete i do menších vesniček podobně jako u nás.

zobrazit více

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna