Cestování a doprava na Slovensku

Jelikož Slovensko s námi sousedí, nejjednodušší způsob dopravy je auto, vlak nebo autobus. Možností by bylo letět i letadlem, ale to by vyšlo pěkně draho.

Cesta vlakem na Slovensko

Zvolíte-li vlak, tak jezdí přímé spoje Českých drah především z Prahy přes Půchov či Čadcu do Žiliny a dále do Popradu a Košic. Cesta do Košic trvá 7-9 hodin dle zvoleného vlaku. Přímý vlak jezdí také z Prahy do Zvolena. Navíc České dráhy nabízí i přepravu auta vlakem na Slovensko, pro případ, že se bez auta neobejdete, přitom ale nechcete strávit dlouhé hodiny za volantem. Do Bratislavy jezdí přímý vlak, který jezdí přes Kúty a dále pak až do Maďarska.

Cesta autobusem na Slovensko

Pokud cestujete raději autobusem i tuto variantu lze zvolit. Cesta z Prahy do Košic bude trvat minimálně osm hodin a cenově vás vyjde na 600 korun a výše. Ceny jsou závislé na místu nástupu a místu cíle. Autobusy Student Agency vás dovezou do většiny větších měst.

Cesta autem na Slovensko

Dobrá volba je i doprava autem, neboť Slovensko není daleko a navíc pak nejste závislí na veřejné dopravě. Kvalita silnic je podobná jako u nás. Pojedete-li po dálnicích, je potřeba mít platnou dálniční známku, kterou můžete zakoupit u benzínových pump, na hraničních přechodech a jinde. Cena se pohybuje okolo 10 eur na deset dní. Povinná výbava auta je prakticky totožná jako v České republice.

Cestovní kanceláří na Slovensko

Cestovní kanceláře jsou schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se často o přímé lety se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena může být v takovém případě levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů na Slovensko.

Doprava na Slovensku

Slovensko má hustou dopravní síť, tudíž se na většinu míst lze dostat nejen vlastním autem, ale i železniční a autobusovou dopravou. Železniční síť je poměrně hustá, tudíž se vlakem pohodlně dostanete do většiny turistických míst a kam vás nedovezou vlaky, lze využít autobusy, kterými se dostanete i do menších vesniček podobně jako u nás.

Půjčení auta na Slovensku

Pokud chcete cestovat autem pouze po Slovensku a využít jeho benefity, auta si lze jednoduše pronajmout v každém větším městě nebo na letišti. Pro vyhledání nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami na Slovensku vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač a zkusit najít lokální půjčovny, které občas vyjdou levněji, ale s větším rizikem.

teeCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna