Měna a ceny ve Slovinsku

Měna: Euro (€) a aktuální kurz: 1 EUR = 1 CZK

V lednu 2007 byl tolar nahrazen eurem.

EURO bankovky a mince

Platba kartou a bankomaty

Slovinsko je vybaveno množstvím bankomatů pro rychlý výběr, peníze si rovněž můžete vyměnit ve směnárnách, bankách, cestovních kancelářích, benzinových stanicích i ve větších nákupních centrech. Většina restaurací, hotelů a obchodů přijímá platební karty.

Pokud chcete platit co nejmenší směnné poplatky, doporučujeme si zařídit kartu Revolut. Po vytvoření účtu obdržení platební karty, kterou můžete ihned využívat s nulovými poplatky a nižšími kurzy než nabízí banky nebo směnárny. Zdarma je i výběr z bankomatů všude po světě do 200 EUR měsíčně. V případě odcizení lze kartu okamžitě zmrazit přes telefon. Jedná se o revoluční projekt, který získává čím dál větší oblibu u nás a ve světě.

Náklady a ceny ve Slovinsku

Slovinsko je rozhodně levnější než většina jeho sousedních zemí, ceny se ovšem samozřejmě liší místo od místa. V turistických centrech můžete očekávat o trochu vyšší ceny, jde také o to, jakou restauraci či hotel si vyberete.

Výše spropitného

Dávat spropitné není nutné, v některých případech je již zahrnuto v ceně. Pokud to ovšem není váš případ, obecně zde platí, že když jste s jídlem či službou spokojeni, 10 % z ceny je adekvátní.

KakiCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna