Aktuální počasí a kdy jet do Slovinska

Slovinsko se nachází v mírném podnebném pásu, střídají se zde tedy čtyři roční období. Nicméně, i přes svou malou rozlohu, se zde rozlišují hned tři podnebné typy. Na severovýchodě se nachází kontinentální klima s teplým létem a studenou zimou, v Alpách je klima horské, tudíž je zde méně teplé léto a naopak tvrdší a delší zima.  Na pobřeží převládá klima středomořské s mírnou zimou a dlouhým teplým suchým létem.

Kdy jet do Slovinska

Celkově nejlepší doba na návštěvu Slovinska je léto, kdy teploty šplhají do 30°C a překvapit vás mohou pouze občasné krátké silné bouřky. Rovněž podzim je výborný čas pro návštěvu této země, teplota se mírně ochladí, což je pro aktivní dovolenou určitě příjemnější, a tím že končí prázdniny je zde méně lidí. Jedinou nevýhodou je trochu častější výskyt deště.

V zimě je Slovinsko studené, proto je to ideální doba pro příznivce zimních sportů. Na jaře je toto místo opět v rozpuku, a přestože se může zdát velmi lákavé navštívit přírodu probouzející se ze zimního spánku, měli bychom si dávat pozor na počasí, které je v této době opravdu nevyzpytatelné, a vítr, slunce, chladno a déšť se bez varování střídají jako ponožky.

Aktuální počasí v Slovinsko

KakiCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna