Zdraví a bezpečí ve Slovinsku

Cestovní pojištění a zdravotní péče

Do Slovinska je nutné vzít si sebou evropský průkaz zdravotního pojištění, který vám zajistí stejnou péči a přístup do veřejných zdravotnických sektorů stejně jako občanům Slovinska. Pokud bude nutné zaplatit za zdravotnickou péči v hotovosti, uschovejte si účty a po návratu do ČR je předložte pojišťovně, která vám je uhradí. Protože evropský průkaz zdravotního pojištění vám zajistí proplacení pouze nezbytné zdravotní péče, je vhodné zaplatit si také cestovní pojištění, které vám pokryje jak potřebnou zdravotní péči, tak další služby.

Po porovnání nabídek doporučujeme využít stránky porovnej24, které nabízí hodně společností a tím pádem i možnost lepšího a levnějšího pojištění. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění, kde se dozvíte i o limitech evropského zdravotního průkazu.

Zdravotní rizika a očkování

Při cestě do Slovinska není potřeba žádné speciální očkování, doporučované je pouze očkování proti tetanu. Vyhledat lékařskou pomoc tam není žádný problém - téměř v každém městě se nachází zdravotní středisko a ve většině měst najdete i lékárnu, která mívá otevřeno nonstop.

Pozor byste si měli dát na klíšťata, v létě mohou být otravní také komáři, proto se doporučuje nezapomenout doma repelent a po každé vycházce se prohlédnout.

Bezpečnost ve Slovinsku

Ve Slovinsku vám nehrozí žádné větší nebezpečí, pouze se můžete stát obětí krádeže. Proto byste s sebou pro jistotu neměli nosit větší obnosy peněz, cennosti si nechávat na hotelu a auto parkovat na veřejných místech. Doporučuje se také okopírovat si před cestou všechny důležité dokumenty. Ve velkých městech můžete narazit na bezdomovce, kteří vás budou prosit o peníze, bát se jich ale nemusíte.

KakiCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna