Gran Canaria

Gran Canaria je třetím největším ostrovem Kanárských ostrovů. Jako další ostrovy je i Gran Canaria sopečného původu. Sopky jsou stále považované za aktivní, i když poslední výbuch nastal už před 3 500 lety.

Ostrov má přibližně kruhový tvar o obvodu 236 kilometrů a průměru asi 50 km, a ačkoliv je součástí Evropy, je od ní vzdálen 1 350 km. Před kolonizací ostrova Španěly byl ostrov hustě zalesněn, poté však utrpěl rozsáhlé odlesnění kvůli zemědělství a dřevům. Dnes je to ostrov s nejmenší rozlohou lesů ze všech Kanárských ostrovů.

Z hlediska turismu lze ostrov rozdělit na severní a jižní část. Většina turistů navštěvuje jih ostrova, kde je větší teplo a více slunečno. Na severu bydlí převážná většina místních. Nachází zde také hlavní město ostrova Las Palmas de Gran Canaria. Oproti jihu je sever více deštivý a chladný. Západní pobřeží ostrova je převážně skalnaté a hornaté, zatímco východní pobřeží je bez kopců. Nejvíce deštivé měsíce jsou v zimě, v létě je naopak běžné, že vůbec nezaprší. Díky rozmanitosti klimatu a různých krajin a vegatací je třetina ostrova UNESCEM prohlášena za chráněné oblasti.

zobrazit více
Praktické informace do Španělsko
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna