Gran Canaria

Gran Canaria je třetím největším ostrovem Kanárských ostrovů. Jako další ostrovy je i Gran Canaria sopečného původu. Sopky jsou stále považované za aktivní, i když poslední výbuch nastal už před 3 500 lety.

Ostrov má přibližně kruhový tvar o obvodu 236 kilometrů a průměru asi 50 km, a ačkoliv je součástí Evropy, je od ní vzdálen 1 350 km. Před kolonizací ostrova Španěly byl ostrov hustě zalesněn, poté však utrpěl rozsáhlé odlesnění kvůli zemědělství a dřevům. Dnes je to ostrov s nejmenší rozlohou lesů ze všech Kanárských ostrovů.

Z hlediska turismu lze ostrov rozdělit na severní a jižní část. Většina turistů navštěvuje jih ostrova, kde je větší teplo a více slunečno. Na severu bydlí převážná většina místních. Nachází zde také hlavní město ostrova Las Palmas de Gran Canaria. Oproti jihu je sever více deštivý a chladný. Západní pobřeží ostrova je převážně skalnaté a hornaté, zatímco východní pobřeží je bez kopců. Nejvíce deštivé měsíce jsou v zimě, v létě je naopak běžné, že vůbec nezaprší. Díky rozmanitosti klimatu a různých krajin a vegatací je třetina ostrova UNESCEM prohlášena za chráněné oblasti.

lojza.ibgCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Gran Canaria

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce