Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy nebo také zkráceně Kanáry jsou autonomním územím Španělska. Skládají se ze sedmi hlavních a řady menších ostrovů sopečného původu. Název ostrova pochází z latinského slova Canariae Insulae, což znamená Ostrov psů. Podle jedné legendy byly ostrovy hlídány velkými psy, podle jiné tu žily v minulosti tuleni neboli mořští psi. Ať tak či onak, název rozhodně nepochází od ptáků kanárů, nýbrž kanáři jsou pojmenováni po Kanárských ostrovech.

V hlavě mnoha Čechů jsou Kanáry známé jako turistická destinace. Není divu, 32 procent hrubého domácího produktu této oblasti pochází z turistiky, ročně sem zavítá v průměru 12 milionů turistů. Velkou měrou k tomuto počtu přispívá i subtropické počasí, které je teplé a příjemné po celý rok. Najdete tu velké množství ubytovacích zařízení, lahůdky ze světových kuchyní a tolik zábavy, že se nudit rozhodně nebudete.

lojza.ibgCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Kanárské ostrovy

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 98254 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce