Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy nebo také zkráceně Kanáry jsou autonomním územím Španělska. Skládají se ze sedmi hlavních a řady menších ostrovů sopečného původu. Název ostrova pochází z latinského slova Canariae Insulae, což znamená Ostrov psů. Podle jedné legendy byly ostrovy hlídány velkými psy, podle jiné tu žily v minulosti tuleni neboli mořští psi. Ať tak či onak, název rozhodně nepochází od ptáků kanárů, nýbrž kanáři jsou pojmenováni po Kanárských ostrovech.

V hlavě mnoha Čechů jsou Kanáry známé jako turistická destinace. Není divu, 32 procent hrubého domácího produktu této oblasti pochází z turistiky, ročně sem zavítá v průměru 12 milionů turistů. Velkou měrou k tomuto počtu přispívá i subtropické počasí, které je teplé a příjemné po celý rok. Najdete tu velké množství ubytovacích zařízení, lahůdky ze světových kuchyní a tolik zábavy, že se nudit rozhodně nebudete.

zobrazit více
Praktické informace do Španělsko
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna