Sevilla

Sevilla je město festivalů a slavností odhalující vášnivou a temperamentní kulturu Španělska. Při procházce spletitými ulicemi vám předvede tradiční maurskou architekturu jako v encyklopedii. Město také inspirovalo mnoho umělců a tak dalo život světoznámé Carmen, Donu Juanovi či lazebníku Sevillskému.

Romantické uličky starého města vás zavedou od maurského paláce Alcázar, kolem nemilosrdné býčí arény až do okouzlujícího parku de Maria Luisa, kde vás kromě altánků, jezírek a fontán uchvátí kolosální náměstí Plaza de Espaňa. Na celé město dohlíží dávná strážní věž Torre del Oro. Navštívíte-li Sevillu na jaře, nenechte si ujít Velikonoční festival Semana santa, či o dva týdny později Feria de Abril.

ChalottCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28823 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo