Grand Prismatic Spring

Řekne-li se Yellowstone, většina lidí si pravděpodobně představí fotky světoznámého Grand Prismatic Spring, které je považováno se svojí šířkou 113 metrů za největší termální pramen v celých Spojených Státech a dokonce třetí největší na celém širokém světě. Grand Prismatic Spring je nejnavštěvovanější v celém Midway Geyser Basin.

Každý, kdo navštíví Yellowstonský Národní Park, projde nad vodami Grand Prismatic Spring a bude lapat po dechu při pohledu do jeho modrých hlubin lemovaných duhovými okraji. Toto zbarvení mají na starosti řasy a mikroorganismy, kteří žijí a rostou ve vodách jezera a každý z nich je přizpůsoben pro jinou teplotu. Právě proto se barevné pruhy na Grand Prismatic Spring v průběhu roku dle teploty mění.

Návštěvníci parku se mohou hodiny kochat touto neskutečnou krásou a procházet se po dřevěných ochozech kolem duhově zbarvených okrajů. Rozhodně se těchto chodníčků držte, nechcete-li se například opařit či dostat pokutu. Naprosto jedinečný pohled se vám naskytne z Fairy Falls Trail.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi