Cardiff

Hlavní město není typickým reprezentantem waleských tradic a architektury. Nicméně je velmi půvabné a po strop nabité památkami, kouzelnými zákoutími i módními podniky.

Město se skládá ze dvou hlavních částí a je rozloženo na březích řeky Taff, která zde ústní do oceánu. Ve středu města leží viktoriánské centrum plné pitoreskních uliček, historických budov v nejrůznějších stylech, ale také moderních středisek ideálních pro nákupy v zamračených dnech. Některé z obchodních pasáží pochází již z konce devatenáctého století.

Druhou část města tvoří jižní přístavní čtvrť, která se postupně rozšiřuje a nabízí krásná místa pro denní i noční život. Ujít si nenechte návštěvu muzeí dokládajících historii národa a nezapomeňte na Cardiffský hrad, který na vás dýchne tou správnou středověkou atmosférou.

káťaPandaCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce