Wales

Maličká země, jejíž plocha dosahuje stěží poloviny velikosti Holandska, je mnohdy jako samostatný stát opomíjena. Byla by však škoda Wales zařadit pod Velkou Británii a nevšimnout si jeho jedinečné krásy.

Na jihu země se nachází naprostá většina měst, která jistě stojí za vaši pozornost. Největší krásy země ale leží v její volné přírodě, kterou můžete bloumat celé dny a užívat si nerušeného klidu a svobody. V porostlých kopcích se ukrývají hrady a pevnosti nejrůznějšího druhu ze všech období historie. Některé jsou za podpory vlády zrekonstruovány  v luxusní rodinná sídla, ale mnohé si zachovaly svůj opuštěný romantický ráz a dramaticky se tyčí na větrných skalách.

Venkov Walesu je překrásný, ať už obdivujete surové rozvaliny hradů či zelené kopečky v údolích plných života. Prozkoumat můžete také ruiny náboženských monumentů, které po sobě zanechaly keltské kmeny.

Také v národních parcích vás čekají stovky překrásných turistických tras. Během nich poznáte měnící se waleskou krajinu v podobě opuštěných zákoutí i skalnatých útesů plných štěbetajících ptačích kolonií.

Příroda Walesu přímo volá po venkovních aktivitách od procházkové chůze, přes šplhání po vrcholcích hor až po jízdu na kolech. Chcete-li si vychutnat pohodlí každodenní večeře a útulného pokoje, možností jednodenních výletů je pro vás více než dost. Pokud však chcete zažít skutečné dobrodružství, Wales nabízí hned několik vícedenních tras s neopakovatelnými výhledy. Během několika hodin se dostanete mimo jakékoli známky moderní civilizace a budete si moci užít panensky čistou přírodu, svěží vzduch a dostatek prostoru pro vlastní myšlenky.

Pokud si chcete vyzkoušet něco adrenalinovějšího, v nabídce je také hned několik extrémních sportů. Například v posledních letech je čím dál oblíbenější kiteboarding, během nějž se s větrem za zády svezete po divoké mořské hladině. V oblasti sportu se ale Velšané také rádi vrací ke svým kořenům, a pravidelně tak pořádají například přehlídky jízdy na koních.

Wales je rájem milovníků zdravého životního stylu toužících po splynutí s přírodou. Alternativní formy bydlení, stravování i nakupování potkáte téměř všude. Lidé žijící například v tee-pee a nakupující pouze fair-trade potraviny zde již nejsou žádnou výjimkou.

Kromě módních přístupů k životu je však také země věrná svým tradicím, mezi něž patří například soutěže v klasické hudbě či poezii. I moderní umění si však našlo cestu do srdcí Velšanů a užít si jej můžete při jednom z mnoha festivalů hudebních či například tanečních. Návštěva Walesu je pochoutkou pro všechny smysly i balzámem pro duši. Prozkoumáte romantickou i divokou přírodu, navštívíte prastaré památky, ochutnáte vybrané lahůdky a seznámíte se se srdečnými lidmi, kteří jsou na své dědictví právem hrdí.

káťaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět ve Walesu

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce