Doprava

Doprava do Belgie není ničím náročným, záleží pouze na tom, kolik chcete do cestování investovat peněz. Většina cestovních společností dopravuje cestující do hlavního města – Bruselu.

Do Belgie se dostanete samozřejmě autem, přičemž konkrétně do Bruselu musíte překonat vzdálenost přibližně 950 km, pokud si vyberete cestu přes Rozvadov, Frankfurt a Köln. Cestování autem není nic levného, právě naopak, za návštěvu Bruselu utratíte přibližně 5000 Kč pouze za pohonné hmoty. Nevýhodou cestování autem je také fakt, že v Bruselu a jeho okolí (stejně jako ve většině hlavních městech) je ohromné množství aut a je tak velice pravděpodobné, že v zácpách strávíte mnoho času. Cesty jsou zde nepřehledné a pro většinu turistů velmi nevyzpytatelné. Pokud tedy nejste zvyklí na ruch velkoměsta, vybavte se radši GPS navigací. Výhodou se naopak stává to, že jste pány svého času a vše si můžete naplánovat podle sebe a nemusíte spoléhat na jízdní řád.

Další možnost skýtá vlaková doprava. Cesta z Prahy do Bruselu vám zabere přibližně 14 hodin. Přestupy se odvíjí od druhu vlaku a společnosti, v průměru ale budete muset přibližně dvakrát přestupovat. Jízdné není nejlevnější, například společnost RegioJet nabízí cestujícím zpáteční jízdenku za cenu přibližně 3000 Kč.

Do Belgie se dostanete i autobusem, cesta trvá přibližně stejně dlouho jako cesta vlakem. Ceny jsou velmi příznivé a mimo sezonu tak zaplatíte zhruba 3000 Kč za zpáteční jízdenku/osobu.

Nejpohodlnější a mnohdy i nejlevnější možnost dopravy nabízí letecká přeprava. Cena zpáteční letenky se pohybuje okolo 4000 Kč na osobu. Letenky si ale rezervujte minimálně 30 dní předem, čím později před odletem si svůj let zamlouváte, tím hlouběji pak budete muset sáhnout do kapsy. Společnosti létají většinou na Bruselské mezinárodní letiště, které bylo v roce 2005 oceněno jako nejlepší letiště v Evropě a nachází se 13 km od centra města. Z letiště se pohodlně dopravíte vlakem, autobusem nebo taxíkem.

zobrazit více

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna