Národní park Iguacu s vodopády


Zobrazit na mapě
Přidat nové místo Brazílie
Cestovní průvodci

Národní park zapsaný na listině světového přírodního dědictví UNESCO, který je znám největšími vodopády na světě, vodopády Iguazú. Tyto se nacházejí na území dvou států, z brazilské strany se nazývají Cataratas do Iguaçu. Kromě vodopádů je předmětem ochrany v národním parku i původní deštný prales.

Pohled na vodopády je úchvatný, člověk si zde uvědomí, jak je malý proti ohromným masám vody, co kolem něho ze tří stran padají. Zde v Brazílii se na pokladně zakoupí vstupenka do parku. Nikde nevisí žádný ceník, u pokladny turista oznámí, ze které země přijel, a podle toho mu je určena výše vstupného. V ceně vstupného je doprava autobusem od vstupní brány k cca 8 km vzdálenému luxusnímu hotelu, od něhož začíná pěší stezka kolem vodopádů. Vstup na tuto stezku a prohlídka vodopádů jsou také zahrnuty v ceně vstupného. Dále je možné se v parku věnovat dalším sportovním, poznávacím a adrenalinovým aktivitám, ty je ale třeba zaplatit zvlášť, i možnost projít se dva kilometry pralesem po cestě. 

Procházka kolem vodopádů měří zhruba kilometr v jednom směru a je nenáročná, zvládne ji každý. Po celý kilometr se naskýtá nádherný výhled na vodopády a okolní krajinu, trasa končí na vyhlídce pod hlavní částí vodopádů - Chřtánem ďábla čili Garganta do Diabo. Zde turisté stojí na vyhlídce dole v "chřtánu ďábla" a ze tří stran kolem nich padají masy vody, jedinečná podívaná. Ovšem i po velmi krátkém pobytu na vyhlídce jsou turisté celí mokří, voda se dostane i do fotoaparátu, zavazadel apod. Proto je dobré věci, které vlhko nesnesou, mít zabalené v nepromokavých obalech. Za chladného počasí si vezměte s sebou pláštěnku.  

Po cestě kolem vodopádů lze také pozorovat místní faunu a flóru, létá tu mnoho druhů ptáků a motýlů, po stromech hopsají opice a po cestě kolem turistů pobíhá velké množství nosálů, kteří žebrají něco dobrého.

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!