Národní park Iguacu s vodopády

Národní park zapsaný na listině světového přírodního dědictví UNESCO, který je znám největšími vodopády na světě, vodopády Iguazú. Tyto se nacházejí na území dvou států, z brazilské strany se nazývají Cataratas do Iguaçu. Kromě vodopádů je předmětem ochrany v národním parku i původní deštný prales.

Pohled na vodopády je úchvatný, člověk si zde uvědomí, jak je malý proti ohromným masám vody, co kolem něho ze tří stran padají. Zde v Brazílii se na pokladně zakoupí vstupenka do parku. Nikde nevisí žádný ceník, u pokladny turista oznámí, ze které země přijel, a podle toho mu je určena výše vstupného. V ceně vstupného je doprava autobusem od vstupní brány k cca 8 km vzdálenému luxusnímu hotelu, od něhož začíná pěší stezka kolem vodopádů. Vstup na tuto stezku a prohlídka vodopádů jsou také zahrnuty v ceně vstupného. Dále je možné se v parku věnovat dalším sportovním, poznávacím a adrenalinovým aktivitám, ty je ale třeba zaplatit zvlášť, i možnost projít se dva kilometry pralesem po cestě. 

Procházka kolem vodopádů měří zhruba kilometr v jednom směru a je nenáročná, zvládne ji každý. Po celý kilometr se naskýtá nádherný výhled na vodopády a okolní krajinu, trasa končí na vyhlídce pod hlavní částí vodopádů - Chřtánem ďábla čili Garganta do Diabo. Zde turisté stojí na vyhlídce dole v "chřtánu ďábla" a ze tří stran kolem nich padají masy vody, jedinečná podívaná. Ovšem i po velmi krátkém pobytu na vyhlídce jsou turisté celí mokří, voda se dostane i do fotoaparátu, zavazadel apod. Proto je dobré věci, které vlhko nesnesou, mít zabalené v nepromokavých obalech. Za chladného počasí si vezměte s sebou pláštěnku.  

Po cestě kolem vodopádů lze také pozorovat místní faunu a flóru, létá tu mnoho druhů ptáků a motýlů, po stromech hopsají opice a po cestě kolem turistů pobíhá velké množství nosálů, kteří žebrají něco dobrého.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi