Estonsko

Hluboké lesy obývané vlky, zamrzlá hladina moře a okouzlující polární záře. To vše není jen ve vašich snech, ale v půvabném Estonsku, v zemi s nedotčenou přírodou a řadou historických památek.

Estonsko je nejsevernější z Pobaltských zemí a sdílí hranice pouze se dvěma státy- Lotyšskem a Ruskem- velkou část této hranice však zabírá Čudské jezero. Břehy státu jsou omývány Baltským mořem, v jehož vodách najdeme mnoho krásných ostrovů, na kterých si obyvatelé pečlivě chrání své tradice, takže zde můžete obdivovat původní architekturu a vesnický způsob života.
Země je velmi rovinatá (nejvyšší vrchol, Suur Munamägi, má výšku 318 m n.m.), přibližně polovinu území Estonska zabírají lesy, v zemi se nachází také velké množství úchvatných jezer, rašelinišť a bažinatých oblastí, díky kterým je procházka estonskou přírodou nezapomenutelný zážitek.

Země si prošla nadvládou Polska, Švédska, Německa a Ruska a tak vznikla unikátní směs památek postavených v nejrůznějších architektonických stylech. V porovnání s ostatními zeměmi Pobaltí se Estonsko s minulými režimy srovnalo velmi dobře a díky rychlému vývoji se stalo oblíbenou turistickou destinací, která dokáže nabídnout opravdový komfort a bohaté možnosti využití volného času za nízkou cenu.

ChalottCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Estonsku

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce