Zdraví a bezpečí v Estonsku

Cestovní pojištění a zdravotní péče

Estonsko je součástí Evropské unie a proto můžete využít v případě ošetření evropský průkaz zdravotního pojištění. Průkaz ovšem nelze využít ve všech zdravotních zařízení a nepokrývá veškeré možné náklady, proto doporučujeme cestujícím, aby si při cestování do Estonska sjednali alespoň základní cestovní pojištění. Po porovnání všech nabídek doporučujeme využít web porovnej24. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění, kde se dozvíte i o limitech evropského zdravotního průkazu.

Zdravotní rizika a očkování

Pro vstup do země není vyžadováno žádné očkování, nicméně velmi doporučujeme preventivní očkování proti klíšťové lymské borelióze.

Pití vody z kohoutku

Voda v Estonsku není na naše poměry v dobré kvalitě, proto též doporučujeme sterilování převařením.

Bezpečnost v Estonsku

Bezpečnostní situace je podobná jako v ČR, vyskytují se drobné krádeže, především v turisticky významných centrech, buďte tedy ostražití. Nedoporučujeme noční vycházky zapadlými uličkami, pro transport si v pozdějších hodinách zvolte taxi. Pokud na cesty vyrážíte vlastním automobilem, parkujte především na hlídaných parkovištích a nenechávejte zde osobní věci.

Obzvláště pozor si dávejte při placení kreditní kartou. Nikdy obchodníka nenechejte s kartou odejít z vašeho dohledu.

ChalottCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna