Cestování a doprava v Estonsku

Letecky do Estonska

Nejrychlejší a nejkomfortnější cestu do Estonska vám zajistí letadla, létající 5x týdně z Prahy do Tallinnu. Cesta trvá přibližně 2 hodiny.

Jak vyhledat nejlevnější letenku vám pomůže článek: 3 tajemství pro pořízení nejlevnějších letenek. Nevýhoda letecké společnosti je ovšem velikost zavazadla, kdy jakákoliv nesrovnalost může prodražit letenku až o třetinu. V případě akční letenky až o polovinu. Předejděte potížím a přečtěte si předem podmínky cestování s příručním zavazadlem.

Cesta vlakem a autobusem do Estonska

Levnějším, ale poněkud komplikovanějším způsobem dopravy je železniční, kde se ale nevyhnete přestupům. Ani autobusové spojení do Estonska není přímé, společnost Eurolines (www.eurolines.cz) vás do Tallinnu doveze s přestupem ve Vilniusu za cenu přibližně 4000 Kč.

Cesta autem do Estonska

Nejflexibilnější je samozřejmě doprava vlastním automobilem, která vám navíc dává ideální příležitost k poznání všech tří pobaltských států. Pravidla silničního provozu se výrazně neliší od těch českých, jejich dodržování je kontrolováno radary a silničními hlídkami. Při překročení povolené rychlosti vám může být uložena pokuta od 120 €, při řízení pod vlivem alkoholu od 400€, za špatné parkování zhruba 40€.  

Cestovní kanceláří do Estonska

Cestovní kanceláře jsou schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se o přímé lety se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena je v takovém případě levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů do Estonska.

Doprava v Estonsku

Cestování autem v Estonsku

Pokud chcete cestovat autem pouze po Estonsku a využít jeho benefity, auta si lze jednoduše pronajmout v každém větším městě nebo na letišti. Pro vyhledání nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami v Estonsku vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač a zkusit najít lokální půjčovny, které občas vyjdou levněji, ale s větším rizikem.

ChalottCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna