Cestování a doprava v Itálii

Na dovolenou do Itálie lze vyrazit jak letecky, tak autobusem, cestovní agenturou nebo třeba autem.

Letecky do Itálie

V současnosti je letecká přeprava brána jako nejen nejrychlejší, ale také většinou jako nejlevnější způsob.  Létá se z Prahy do větších měst, jako jsou Benátky, Milán, Turín, Řím či Neapol.

Jak vyhledat nejlevnější letenku vám pomůže článek: 3 tajemství pro pořízení nejlevnějších letenek. Nevýhoda letecké společnosti je ovšem velikost zavazadla, kdy jakákoliv nesrovnalost může prodražit letenku až o třetinu. V případě akční letenky až o polovinu. Předejděte potížím a přečtěte si předem podmínky cestování s příručním zavazadlem.

Cesta autobusem do Itálie

Další možností dopravy na dovolenou je autobus, i tuto možnost neustále volí velké množství turistů. Pokud se však vydáte až na jih Itálie, strávíte v autobuse přes 20 hodin.

Cestovní kanceláří do Itálie

Cestovní kanceláře jsou schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se o přímé lety se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena je v takovém případě občas levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů do Itálie.

Doprava v Itálii

Cestování autobusem v Itálii

Zato cestování autobusem po Itálii, se jistě vyplatí a navíc je to dosti dobrodružné. Jedinou nevýhodou je, že Italové zřejmě netuší, co je to jízdní řád, ale platí zde, kdo si počká, ten se dočká.

Cestování autem v Itálii

Pokud chcete cestovat autem pouze po Itálii a využít jeho benefity, auta si lze jednoduše pronajmout v každém větším městě nebo na letišti. Pro vyhledání nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami v Itálii vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač a zkusit najít lokální půjčovny, které občas vyjdou levněji, ale s větším rizikem.

lucienneCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna