Cestovní pojištění a zdravotní péče
Tak jako Česká republika, Itálie je členem Evropské unie. Proto je velice důležité si s sebou na dovolenou pro jistotu vzít i kartičku pojištěnce zdravotního pojištění, respektive evropský průkaz zdravotního pojištění. Nikdy nevíte, co se stane a kdy budete potřebovat lékařskou pomoc.
Průkaz ovšem nelze využít ve všech zdravotních zařízení a nepokrývá veškeré možné náklady, proto doporučujeme cestujícím, aby si při cestování do Bulharska sjednali alespoň základní cestovní pojištění. Po porovnání nabídek doporučujeme využít web porovnej24, které nabízí hodně společností a tím pádem i možnost lepšího a levnějšího pojištění. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění, kde se dozvíte i o limitech evropského zdravotního průkazu.
Kontakt na pohotovost v Itálii
Telefonní číslo pro pohotovost a případ nouze je 118. Avšak udělat si alespoň základní cestovní pojištění je samozřejmě na místě.
Zdravotní rizika a očkování
Každý, kdo je trochu zběhlý v cestování do jižněji položených zemí, je zvyklý, že pít vodu z kohoutku nebývá velice často bezpečné. V Itálii je obecně voda z kohoutku pitná, ale jistota je jistota, proto dejte raději na vodu v plastové lahvi, kterou si zakoupíte v obchodě.
Co se očkování týče, do Itálie není nutné podstupovat zvláštní lékařské procedury a očkování, postačí vaše základní očkování. Na škodu, tak jako v České republice, však není očkování proti žloutence.
Bezpečnost v Itálii
V Itálii není nijak zvláště nebezpečno, pozor si musíte dát na kapsáře například v autobusech či dalších dopravních prostředcích, taktéž i v davech přeplněných ulicích ve městech jako je Neapol či Řím, asi tak jako jinde na světě. Pokud zaparkujete auto, které navíc nemá italskou poznávací značku, určitě v něm nic nenechávejte. Taková auta jsou na zloděje jako magnet.