Jídlo a pití v Kazachstán

Kazašská kuchyně a speciality

Kazašská kuchyně je založena na mase. Méně se tu jí vepřové, více skopové a koňské maso. Příloha k masu, rýže či brambory, je většinou malá a ke všem jídlům se jí chléb. 

Dalším populárním jídlem je plov, který seženete absolutně ve všech restauracích a jídelnách a to vždy na několik způsobů.

Populární ovoce

Jih Kazachstánu má teplejší podnebí a tak se tu daří mnoha druhům ovoce. Nejznámější jsou jablka, vždyť Alma Ata zmámená v překladu Města jablek. Alamatinská jablka byste neměli zapomenout ochutnat! Populární je tu i ovoce khaki.

Stravování v Kazachstánu

Velmi populární je stravování se v samoobslužných jídelnách, rusky stolovaja. Najdete je téměř v každé ulici i v každém obchodním domě.

Ve všech supermarketech jsou kazašské výrobky jasně a zřetelně označeny. Až si budete kupovat čokoládu, tak čokoláda označená pouze jako čokoláda je hořká, u mléčných čokolád bývá na obale specifikováno, že se jedná o mléčnou.

Tradiční a populární pití

Populárním nápojem je čaj, je tu oblíbenější než káva a v restauracích se běžně prodává nejen po šálcích, ale i po konvičkách.

V Almatinské oblasti je i několik vinařství, kupte si v supermarketu nějaké místní víno, zcela jistě nezklame! Populární tu je i pití piva, dováží se sem pivo z Ruska, ČR i dalších zemí, tudíž výběr piv v obchodech je velmi bohatý.

Alkohol je povoleno pít až od 21 let věku.

HoubickaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna