Zdraví a bezpečí v Kazachstán

Zdravotní rizika

Co se týče zdraví, tak Kazachstán jako poměrně chladná země nepředstavuje žádné větší zdravotní riziko. Spíše než se zákeřnými chorobami počítejte s nachlazením z prudké změny počasí.

Lékárny v Kazachstánu

Kazachstán lze bez nadsázky nazvat zemí lékáren. Lékárnu tu lze najít vyloženě na každém rohu a ať budova, v níž sídlí, vypadá sebehůř, lékárna vždy splňuje standardy lékáren v Evropě. Většina léků se dováží z Ruska a Ukrajiny, místní výroby je zde již méně, ale i tak ceny léků jsou více než o polovinu nižší než české léky v ČR. Tudíž pokud doma nějaké léky zapomenete, nebo nějaké budete nutně potřebovat, v Kazachstánu není problém si je pořídit nové. Lékárníci velmi ochotně zákazníkům s výběrem léků poradí.

Pití vody z kohoutku

Co se týče kohoutkové vody, tak na dotaz, zda je voda pitná, dostanete rozporuplné odpovědi. Většina domácností a hotelů má filtr a pije vodu filtrovanou. Některé domácnosti kohoutkovou vodu nepijí a radši si kupují balenou, jiné zase bez problémů kohoutkovou vodu pijí.

Cestovní pojištění

Doporučujeme všem cestujícím, aby si při cestování do Kazachstánu sjednali základní cestovní pojištění. Po porovnání nabídek doporučujeme využít stránky porovnej24, které nabízí hodně společností a tím pádem i možnost lepšího a levnějšího pojištění. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění.

Bezpečnost v Kazachstánu

Kazachstán je poměrně bezpečnou zemí, je třeba si dávat pozor spíše na kapsáře a podobnou drobnou trestnou činnost, té se však při troše obezřetnosti dá předejít. Na všech nádražích a letištích a ve většině veřejných budov je nutné před vstupem projít bezpečnostní kontrolou.

HoubickaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna