Praktické informace

Zde naleznete praktické cestovní informace, které se vám mohou hodit při cestě do Lichtenštejnska:

Vstupní podmínky

Pro vstup do Lichtenštejnska vám postačí platný cestovní doklad. Další úřední náležitosti musíte řešit v případě pracovního pobytu či pobytu delšího než tři měsíce.

Měna a ceny

Oficiální měnou země je Švýcarský frank, což je dobrá zpráva pro všechny, kdo se rozhodnou návštěvu Lichtenštejnska spojit se sousedním Švýcarskem. Bohužel kromě měny má Lichtenštejnsko se Švýcarskem společné i vyšší ceny. Ušetřit můžete, pokud si budete stravu zajišťovat sami. Také ubytování, včetně horských chat, vyjde poměrně draho. Máte-li k dispozici auto, můžete zvážit možnost ubytovat se v Rakousku a do Lichtenštejnska dojíždět.

Zdraví a bezpečí

Lichtenštejnsko patří mezi bezpečné země. Stejně jako při každé jiné dovolené si však své věci hlídejte zejména v rušných centrech měst. Pokud se chystáte na běžné toulky přírodou, postačí vám základní cestovní pojištění.

Jazyk a kultura

Oficiálním jazykem země je němčina, která se svým nářečím nejvíce podobá té švýcarské. Na většině míst se domluvíte i anglicky, znalost základních frází v německém jazyce je však rozhodně užitečná.

Místní lidé jsou velmi aktivně založení, rádi se věnují sportu a spoustu času i financí věnují do kultury. Nechte si proto od nich poradit, kam a kdy nejlépe zajít a jaká místa navštívit.

Jídlo a pití

Lichtenštejnská kuchyně se pyšní pestrostí, za kterou vděčí vlivu okolních států. Jídlo bývá velmi vydatné, obsahuje maso, zeleninu i mléčné výrobky, zejména sýr. Nedílnou součástí bývá také pořádná polévka. Ať už vyzkoušíte poctivé jídlo v horských chatách či jeho luxusní verzi ve vybraných podnicích, těšte se na pořádné porce skvělého roztaveného sýra, šťavnaté maso a ujít si nenechte ani Ribel – tradiční pokrm z kukuřičné mouky, nejčastěji podávaný s kompotovaným ovocem a kávou.

Ačkoli nejběžnějším nápojem je pivo, nemůžete odjet a neochutnat také báječné lichtenštejnské víno. Ano, i v zemi tak malé rozlohy jsou vášniví pěstitelé révy.

zobrazit více

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna