Cestování a doprava v Maďarsku

Do země se snadno dostanete jak osobním vozem, tak i autobusem či letadlem. Cestovní kanceláře zajišťují pravidelné odjezdy i odlety, které vás dopraví až do Budapeště. Jedná se o přímé cesty se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena je často v takovém případě levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů do Maďarska.

Cestování autem v Maďarsku

Výhodou osobního automobilu je možnost procestovat odlehlejší kouty země na vlastní pěst. Většina silnic je v dobrém stavu a do opravy dalších stát neustále investuje. 

Pokud chcete cestovat autem pouze po Maďarsku a využít jeho benefity, auta si lze jednoduše pronajmout v každém větším městě nebo na letišti. Pro vyhledání nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami v Maďarsku vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač a zkusit najít lokální půjčovny, které občas vyjdou levněji, ale s větším rizikem.

Veřejná doprava v Maďarsku

Veřejná doprava je po Maďarsku rozšířená, finančně dostupná a vcelku spolehlivá. Dopravní prostředky jsou udržované a čisté a srovnatelné s těmi našimi. Nejčastější spoje jsou autobusové, železniční tratě se zde těší menší oblibě. Chcete-li se však přemístit mezi většími městy, jedná se o nejrychlejší způsob dopravy.

Křížem krážem na kole

Díky rovinatému charakteru krajiny je však Maďarsko přímo ideální pro milovníky lehčích cyklistických výletů. Kolo vám umožní projezdit zemi křížem krážem a vychutnat si ji plnými doušky.

káťaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna