Zdraví a bezpečí v Maďarsku

Cestovní pojištění a zdravotní péče

Maďarsko je součástí Evropské unie a proto můžete využít v případě ošetření evropský průkaz zdravotního pojištění. Průkaz ovšem nelze využít ve všech zdravotních zařízení a nepokrývá veškeré možné náklady. Značná část lékařů, ke kterým vás odkáží turistická centra, má soukromou praxi a bez pojistky by vás jejich péče přišla draho. 

Doporučujeme proto cestujícím, aby si při cestování do Maďarska sjednali alespoň základní cestovní pojištění. Po porovnání nabídek doporučujeme využít stránky porovnej24, které nabízí hodně společností a tím pádem i možnost lepšího a levnějšího pojištění. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění, kde se dozvíte i o limitech evropského zdravotního průkazu.

To platí i v případě pojištění nákupu zdravotních potřeb. Nejméně jednu lékárnu najdete v každém větším městečku a pro případ nouze je na jejích dveřích uvedena i nejbližší pobočka non-stop prodeje a péče.

Bezpečnost v Maďarsku

Maďarsko patří mezi bezpečnější země, kromě drobnějších pouličních krádeží se tak nemusíte před ničím zvláště chránit. Obzvlášť ve větších městech však riziko kapsářů je, proto nepodceňte cestovní pojištění.

Komunikace s místní policií

Pro případná jednání s policií je potřeba se obrnit trpělivostí. V lepším případě se s nimi domluvíte německy, často však příslušníci cizí jazyk neovládají a vy musíte počkat na tlumočníka.

káťaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna