Měna a ceny v Maďarsku

Měna: Maďarský forint (Ft) a aktuální kurz: 1 HUF = 1 CZK

Oficiální měnou země je Maďarský forint, který v přepočtu činí necelý jeden bývalý český haléř. I za drobné věci tak budete platit bankovkami nečekaně vysoké nominální hodnoty.

Platba kartou a bankomaty

Ve městech běžně využijete platební karty, pro jistotu však doporučujeme mít po ruce i hotovost. Tu získáte snadno, neboť bankomaty jsou samozřejmě rozšířené po celé zemi.

Pokud chcete platit co nejmenší směnné poplatky, doporučujeme si zařídit kartu Revolut. Po vytvoření účtu obdržení platební karty, kterou můžete ihned využívat s nulovými poplatky a nižšími kurzy než nabízí banky nebo směnárny. Zdarma je i výběr z bankomatů všude po světě do 200 EUR měsíčně. V případě odcizení lze kartu okamžitě zmrazit přes telefon. Jedná se o revoluční projekt, který získává čím dál větší oblibu u nás a ve světě.

Náklady a ceny v Maďarsku

Obecně jsou místní ceny srovnatelné s těmi našimi. Chcete-li si užít dovolenou v levném stylu, máte možnost výrazně ušetřit například tím, že se ubytujete na vysokoškolských kolejích či v levných hostelech, kterých je ve větších městech dostatek. Mimo hlavní turistická centra si však můžete užít pohostinství v tradičních rodinných penzionech, kde se majitelé ochotně postarají o vaše pohodlí.

Cenově příznivá je i místní doprava a za slušné peníze se také dobře najíte ve většině restaurací. S většími výdaji je potřeba počítat v centru Budapeště.

káťaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna