Počasí

Klima na Maltě je silně ovlivněno přítomností moře a má charakteristické  středomořské znaky, podobně jako je tomu na jihu Itálie nebo Řecka. Teploty jsou velmi stabilní, průměrná teplota je 18°C. Proto je možno zavítat na Maltu během celého roku. Častý a také silný je i vítr. Díky přímořským podmínkám je zde vysoká vlhkost, která málokdy klesne pod 40%.

Léto

Léta jsou teplá, slunná a suchá. Od období dubna až do srpna dochází k postupnému nárůstu teplot, přičemž v červenci a srpnu dosahují denní teploty hodnot nad 30°C. Během těchto měsíců téměř neprší. Vysoké teploty mohou být velmi nepříjemné a pomáhá je zmírnit pouze mořský vánek. Proto by si turisté, kteří nehodlají strávit svůj pobyt u moře, měli vybrat k návštěvě spíše podzimní či jarní měsíce, kdy jsou teploty příjemnější.

Zima

Zimy na Maltě jsou mírné a jen zřídkakdy se vyskytne chladné počasí, které je přineseno větry z Evropy. Teploty v zimě neklesají přes den pod 10°C a v noci nespadnou pod bod mrazu. Průměrné zimní teploty jsou okolo 15°C. Na Maltě proto nikdy nesněží, zato se zde vyskytují příležitostné větrné bouře. Během podzimu a zimy spadne nejvíce srážek. 

Aktuální počasí ve Vallettě

14°C

Jasno

Pocitová teplota: 14°C

P-st srážek: 6%

detailní počasí

zobrazit více

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna