Cestování a doprava v Malta

Doprava na Maltu

Díky faktu, že je Malta ostrovní stát, není jiné možnosti, než se na ni dopravit letecky. Malta je malý stát, a tak se zde nachází pouze jedno malé letiště – Luqa. Ceny letenek se liší u různých dopravců, je dobré si letenky rezervovat co nejvíc dopředu, neboť jejich cena se s blížící se sezónou zvyšuje. Před hlavní sezónou se ceny zpátečních letenek pohybují v průměru okolo 5 000 Kč. Let na Maltu trvá zhruba dvě a půl hodiny a z České republiky se lítá především z Prahy.  Z letiště Luqa se pak všude dopravíte pomocí taxi, popřípadě můžete využít i autobusové dopravy.

Cestovaní po Maltě

Díky své velikosti je možné procestovat Maltu z jednoho místa. Nejjednodušší způsob je zapůjčení si auta. Ceny za půjčení auta na Maltě jsou jedny z nejnižších v Evropě. Pro porovnání cen hlavních dopravců a vybrání té nejlepší nabídky můžete využít www.economycarrentals.com a auto si vyzvednout přímo na letišti. Je ovšem dobré si uvědomit, že se na Maltě jezdí po levé straně jako v Anglii. Přečtěte si náš návod, jak se naučit jezdit vlevo a nemusíte se ničeho bát.

Využít můžete i rozsáhlou autobusovou dopravu, která pokrývá ostrovy Malta a Gozo a dostanete se s ní téměř kamkoliv. Nicméně některé autobusové linky nejezdí tak často a občas můžete čekat až hodinu na další spojení. Po příjezdu na nové místo je nejlepší si zjistit, kdy jede další autobus do vámi zvolené destinace a podle toho se zařídit. Časy autobusů jsou uvedeny na každé zastávce.

Pokud chcete ušetřit a procestovat ostrov, tak se vyplatí zakoupení místní kartu za 21 € na sedm dní (Tallinja Card: Explore 7 days). Karta umožňuje neomezené cestování po Maltě a Gozo, včetně nočních služeb. Kartu si můžete zakoupit na letišti nebo na autobusovém terminálu ve Vallettě. Nezapomeňte si vzít mapu autobusové sítě nebo si stáhnout jejich aplikaci do mobilu, která vám ušetří mnoho práce a starostí s plánováním cest. Obecně jeden lístek vychází na 1,50 € v zimním období, 2 € v létě a 3 € za noční spojení. Lístky se kupují u řidiče. Více informací najdete na oficiálních stránkách Maltské veřejné dopravy.

Další možností jsou Hop-on, hop-off zájezdy autobusů. Celodenní vstupenka vychází kolem 20 €. Mimo sezonu vyzkoušejte všechny společnosti a třeba se dostanete na poloviční částku.

Mezi ostrovy je možné se dopravovat trajekty, které převezou i vaše auto za menší příplatek.

Tvé jménoCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna