Zdraví a bezpečí na Maltě

Zdravotní péče

Malta je považována za velmi vyspělou zemi s vysoce rozvinutou a nadstandartní zdravotní péčí. V rámci celosvětového výzkumu získala Malta 5. místo na stupnici nejbezpečnějších míst světa.

Cestovní pojištění

Na základě předložení průkazu pojištěnce má každý občan Evropské unie nárok na bezplatné ošetření v nemocnicích a klinikách financovaných vládou. Všichni turisté musí ale brát na vědomí,  že ošetření na základě předložení průkazu pojištěnce zahrnuje pouze nezbytně nutné výlohy a v případě závažnějších zranění je lepší zřídit si předem u své pojišťovny cestovní pojištění.

Po porovnání nabídek doporučujeme využít stránky porovnej24, které nabízí hodně společností a tím pádem i možnost lepšího a levnějšího pojištění. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění, kde se dozvíte i o limitech evropského zdravotního průkazu.

Bezpečnost na Maltě

Kriminalita na Maltě je velmi nízká, i přesto by si turisté měli dávat pozor na své osobní věci. Zvýšené krádeže takovýchto věcí jsou na zalidněných místech, jako jsou například noční kluby nebo pláže. Proto se doporučuje mít své osobní věci neustále při sobě.

katie_miaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna