Englischer Garten

Rozlehlý Englischer Garten, v překladu Anglický park, patří mezi největší městské parky na světě. Svojí rozlohou je větší než Hyde Park v Londýně či Central Park v New Yorku. Park byl navržen v roce 1789 ve stylu anglického parku, podle kterého rovněž dostal svůj název. Od té doby park prošel mnohými změnami, od přidání nových budov, zeleně či až po rekonstrukci původních zničených budov.

Dnes Englischer Garten slouží pro turisty a místní lidi jako skvělé místo nabízející celou řadu volnočasových aktivit: od slunění na trávě, jezdění na kole, běhání či procházek po parku až po popíjení piva na populární zahrádkách. Dříve nebo později si najdete cestu ke krásnému jezírku Kleinhesseloher See, kde se můžete protáhnout, projít se kolem tří ostrůvků či se projet na loďce a následně se osvěžit na zahrádce Seehaus.

Angličané ovšem nebyly jediní, kteří obohatili a zanechali stopu v Mnichovském parku. Japonská čajovna a Čínská věž jsou rovněž populárním vyhledávaným cílem v Englischer Garten. Kolem Čínské věže navíc najdete nejstarší a nejvíce populární první zahrádku v Mnichově. Dejte si místní bratwurst a poslechněte si tradiční německé písničky. Dále na jih, na vrcholu kopečku se nachází malý antický chrám v řeckém stylu Monopteros, odkud můžete obdivovat panorama Mnichova.

Ačkoliv je park skvělé místo k odpočinku, strávení noci v parku si raději odmyslete. Lupiči a podobní lidé často zaměstnávají policii právě v tuto dobu.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi