Oktoberfest

1 recenze

Oktoberfest je největší slavností piva na světě. Málokoho by napadlo, jak to vlastně všechno začalo, tedy svatbou prince Ludvíka Bavorského a Terezy Sasko-Hideburgské. Oslavy tohoto sňatku byly velkolepé, princ pozval celé město. V dalších letech se slavnosti opakovaly a prodloužily na celých 16 dní, trvajících od září do první říjnové neděle.

Na Tereziánské louce můžete při festivalu Oktoberfest ochutnat pivo z tradičních mnichovských pivovarů, dát si bavorské speciality, jako známé preclíky či buřty, a potkat bavorské občany v typických krojích s klobouky s chomáčky kozí srsti.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 25.10.2015

Oktoberfest je slavnost, která je narvaná až k prasknutí, a to pokaždé z mých tří návštěv. Avšak není to jen o pití alkoholu. Jsou tam různé pouťové atrakce, kterými můžete spestřit své pití. Například návštěva horské dráhy po pár pivech je přinejmenším zajímavý zážitek :) Běžně tu potkáte ožralé lidi už po ránu, ale nejsou tu žádné bitky.

Záchody jsou kupodivu velmi čisté na to, kolik tam chodí lidí. Pokud se dostanete do jednoho z pivních stanů, počítejte s tím, že nic neuslyšíte. Ale je tam veselo a hraje tam kapela, která když zahraje specifickou melodii (docela často ji hraje), tak musíte si s ostatními u stolu ťuknout a pak pít.

Piva jsou poměrně veliké a chuťově podobné jako Plzeň. Točí se tam tupláky (litr), takže nemusíte ani tolik pít, abyste byli na mol. Cena tupláku v r. 2015 stojí již cca 10,2 euro za tuplák. K tomu si připočtěte i dýško. Můžete zde i jíst. Za malé kuřátko dáte tak 15 euro. Pokud si chcete užít, počítejte s denním výdajem cca 50 euro.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi