Přidat nové místo Mnichov
Cestovní průvodci

Stará radnice stojí již od roku 1345 na náměstí Marienplatz, samotném centru celého dění v Mnichově. Jako mnoho jiných památek, i tato gotická stavba zažila bombardování během druhé světové války a to v takové míře, že hrozilo její zbourání. Naštěstí ale byla po válce rekonstruována a dostala novou barokní kopuli s bání.

V dnešní době je využíván jen velkolepý sál se zdobeným dřevěným stropem, kde se konají setkání městské rady, oslavy a obřady.

Muzeum hraček se rozprostírá na čtyřech patrech staroměstské radnice. Najdete zde historické dřevěné i novodobější hračky z Evropy a Ameriky. Pokoje muzea jsou malé a schodiště úzké, jako v opravdovém domečku pro panenky.

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Nejnovější recenze

Recenzováno: 14.11.2015

Zajímavé na Staré radnici je, že vypadá nověji než Nová radnice :) To je asi nejspíše proto, že byla zbouraná během 2. sv. války a pak znovu vybudována. Můžete na tomto baráku vidět architektonický styl faux facades, která se používá hodně často v Mnichově. Jedná se o "namalování" původní architektury na zeď baráku, místo aby se budova skutečně postavila znova. Radnice leží přímo na Marienplatz, takže ji nemůžete minout. Jen těch turistů okolo je neskutečné množství, těžko najdete chvíli, kdy se budete moci vyfotit jen vy s barákem.

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!