Lima

 Lima, přímořské a největší peruánské město, které je pro turisty jakousi vstupní branou do Peru. Moderní a velkolepá Lima, leč chaotické devíti milionové město, je zároveň i městem sofistikovaným, které má svoji historii a ukrývá ve svém nitru řadu kulturních míst.

V hlavním městě Peru se tak mísí původní hispánská kultura a znaky z koloniální doby s moderním stranou města. Toto pulzující město nabízí svým návštěvníkům bohatý noční život a nezměrné množství kulturních, historických a architektonických krás. Vždyť samotné historické centrum města je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Navštivte překrásné kostely, koloniální budovy, muzea, parky a úchvatné zahrady – ne nadarmo se městu říká „Město zahrad“. Nezapomeňte zavítat na náměstí Plaza de Armas, kde bylo v 16. století město založeno, a jež je vskutku ohraničeno koloniálními paláci a stavbami.

Až budete mít potulování po památkách dost, odpočiňte si v některé z kaváren, restaurací, či vyrazte obdivovat na pobřeží překrásné písčité pláže. Tak jako jiná velká města je i Lima a její obyvatelé rozdělena tak trochu dle sociálních vrstev. Velké množství obyvatel patří spíše k chudší vrstvě a tak i právě v Limě spousta lidí žije ve slumech. Chcete-li se podívat, kde žije místní bohatší vrstva, zavítejte do části města Miraflores, kde můžete navštívit luxusnější obchody a restaurace a díky její poloze i pozorovat z hůry kouzelný západ Slunce. Toužíte-li po větším klidu, navštivte naopak čtvrť malířů, spisovatelů a jiných umělců a bohémů Barranco.

lucienneCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Lima

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce