Lima

 Lima, přímořské a největší peruánské město, které je pro turisty jakousi vstupní branou do Peru. Moderní a velkolepá Lima, leč chaotické devíti milionové město, je zároveň i městem sofistikovaným, které má svoji historii a ukrývá ve svém nitru řadu kulturních míst.

V hlavním městě Peru se tak mísí původní hispánská kultura a znaky z koloniální doby s moderním stranou města. Toto pulzující město nabízí svým návštěvníkům bohatý noční život a nezměrné množství kulturních, historických a architektonických krás. Vždyť samotné historické centrum města je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Navštivte překrásné kostely, koloniální budovy, muzea, parky a úchvatné zahrady – ne nadarmo se městu říká „Město zahrad“. Nezapomeňte zavítat na náměstí Plaza de Armas, kde bylo v 16. století město založeno, a jež je vskutku ohraničeno koloniálními paláci a stavbami.

Až budete mít potulování po památkách dost, odpočiňte si v některé z kaváren, restaurací, či vyrazte obdivovat na pobřeží překrásné písčité pláže. Tak jako jiná velká města je i Lima a její obyvatelé rozdělena tak trochu dle sociálních vrstev. Velké množství obyvatel patří spíše k chudší vrstvě a tak i právě v Limě spousta lidí žije ve slumech. Chcete-li se podívat, kde žije místní bohatší vrstva, zavítejte do části města Miraflores, kde můžete navštívit luxusnější obchody a restaurace a díky její poloze i pozorovat z hůry kouzelný západ Slunce. Toužíte-li po větším klidu, navštivte naopak čtvrť malířů, spisovatelů a jiných umělců a bohémů Barranco.

zobrazit více

2 týdny v Peru

Praktické informace do Peru
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Cestovní průvodci

Zde může být tvá cesta!

Podělte se o svojí trasu sepsáním krátkého cestovního průvodce a pošlete nám ho na email.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna