Přidat nové místo Machu Picchu
Cestovní průvodci

Jeden z nejkrásnějších výhledů na posvátné město Machu Picchu poskytuje hora, která se nachází hned vedle něj, Huayna (Wayna) Picchu. Ačkoliv z dálky se zdolání Huayny zdá nemožné bez horolezeckého vybavení, použijete-li ruce i nohy a zvládnete vskutku strmý výstup, naskytne se vám dech beroucí pohled na celé údolí.

Výstup na Huyana Picchu je možné si zakoupit v rámci vstupenky na Macchu. Tato varianta je asi nejoblíbenější a nejnavštěvovanější možností návštěvy posvátné hory Inků. Je však dobré pamatovat, že počet návštěvníků na den je omezený a především tuto variantu je vhodné si zakoupit předem. Denně může totiž tuto trasu navštívit pouze 400 návštěvníků (tedy 200 v 8:00 a 200 v 10:00). 

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Nejnovější recenze

Recenzováno: 09.06.2016

Výstup na Wayna Picchu doporučuji, pokud nemáte strach z výšek a úzkých strmých pěšinek. Výstup je trochu náročný, ale nic, co se nedá dát s přestávkami. Pokud se ovšem rozhodnete jít pěšky na Machu Picchu a ne autobusem, tak následně už nemusíte mít dostatek síly právě na Waynu. 

Jak se zde píše, tak hora nabízí nejlepší výhled na Machu, což je i hlavní důvod, proč tam lidé lezou. Pro mě osobně byl daleko větší zážitek terásky vybudované právě na vrcholu. Tam, kde by člověk už nic neočekával, tak najdete terásky vybudované přímo nad srázem. O to víc vás ještě překvapí nenápadné původní schody vyčnívající do prázdna. To už pak jenom kroutíte nevěřícně hlavou. Výhled na Machu je rovněž hezký, ale jak je to malé, tak mi to moc neoslovilo. Daleko hezčí výhled je ze samotného vrcholu Machu Picchu.

Recenzováno: 26.05.2016

Je to skutečně nádhera a celé Machu Picchu máte jako na dlani, rozhodně doporučuji! Celou recenzi s informacemi i fotkami jsem sepsal tady: http://www.zivotnacestach.cz/huayna-picchu/

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!