Inca trail

Chcete-li navštívit Machu Picchu a přitom zažít trochu více dobrodružství, vydejte se z Cusca na několikadenní túru po Stezce Inků. Tato záležitost vyjde znatelně dráž než přímý několikahodinový výlet na samé Machu Picchu, bude jistě i více náročnější, ale máte-li dostatek času a nemáte-li problém investovat, určitě si tento zážitek nenechte ujít.

Takzvaný Inca trail trek neboli výlet po Stezce Inků zabere zhruba právě 4 dny, alespoň tuto variantu cestovní agentury nabízejí nejčastěji, během nichž urazíte 43 km, než dosáhnete cíle – samotného Ztraceného města Inků Machu Picchu. Tuto túru se doporučuje si zabukovat dlouho dopředu, alespoň 6-9 měsíců, před očekávaným odletem do Peru. Přestože velká část návštěvníků volí kratší, jednodenní výlet na Machu Picchu, rozhodně s rezervací neotálejte.

Ačkoliv je tento výlet pro spíše dobrodružnější jedince, během cesty budete odměněni překrásnými výhledy na divokou místní přírodu, hluboká údolí a vysoké zelené kopce, naučíte se něco o místní kultuře, potkáte potomky Inků a navštívíte tamější trhy. To a mnohem více vám přinese výlet po Stezce Inků.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku: