Výstup na Machu Picchu

1 recenze

Při návštěvě kdysi hlavního města Incké říše, Cusca, si rozhodně nesmí návštěvník nechat ujít výlet na nejznámější turistickou atrakci, posvátné Ztracené město Inků, Machu Picchu.

Právě ze zastávky Poroy blízko Cusca vyrážejí denně vlaky společnosti Peru Rail či Inca Rail směrem ke svatému městu, do městečka Aguas Calientes. Cesta vám zabere zhruba 3,5 hodiny a je doporučováno si ji zabookovat dopředu. Dalším možným výchozím bodem pro cestu vlakem je mimo Poroy i město Ollantaytambo. Pokud přespáváte v Cuscu a chcete zvolit druhou variantu, můžete se do Ollantaytambo dostat autobusem, hromadným minivanem či taxíkem. Samotné Ollantaytambo je doporučené určitě navštívit.

Kdo chce navštívit Machu Picchu, musí projít jeho vstupní branou, kterou je právě Aguas Calientes, odkud se dále vydáte buď po svých, nebo autobusem na dalších 8 km až k Ztracenému městu Inků. Autobusy vyrážejí ke městu od půl 6 od rána. Je doporučováno dorazit do Aguas Calientes den předem a přespat zde před tím, než brzy ráno vyrazíte na Machu Picchu.

Machu Picchu je nejvíce navštěvované v sezóně mezi 10 a 14 hodinou odpolední, chcete-li si užít více klidu při kochání se na překrásné město a rozlehlé kopce, vydejte se na výlet brzy ráno. Ačkoliv si samozřejmě můžete zakoupit vstupenky přímo na místě, není od věci, pokud již máte pevně stanovený plán cesty, si je objednat a koupit předem.

Zakoupit si můžete několik variant vstupenek. Asi nejoblíbenější a nejnavštěvovanější možností návštěvy posvátné hory Inků, je spojené vstupné na Machu Picchu a vedlejší horu Huayna (Wayna) Picchu. Především tuto variantu je vhodné si zakoupit předem, denně může totiž tuto trasu navštívit pouze 400 návštěvníků (tedy 200 v 8:00 a 200 v 10:00), přičemž na samotné Machu Picchu denně pouštějí 2 500 návštěvníků. Při online objednávce vstupenek budete žádání k vyplnění čísla vašeho pasu, který po následném zaplacení musíte poslat naskenovaný.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 01.06.2016

Machu Picchu je definitivně nejmagičtějším a nejkrásnějším místem, které vám vyrazí dech a nadosmrti se vám vryje do paměti. Pokud máte v plánu navštívit i jiné ruiny, určitě je lepší před Machu Picchu, protože oproti němu, se vám budou zdát všechny stejné a nikdy tak velkolepé.
My vyráželi vlakem s Perurail z Ollantaytambo, kam jsme se nechali svézt z Cusca minibusem (asi za 10 solů na hlavu, 1,5 hodiny cesty), kde jsme navštívili místní ruiny. Vlaky jsou opravdu drahé, luxusní, pohodlné, s obsluhou a občerstvením, ale zbytečně drahé, a svézt se obyčejným vlakem s místními turisté nemohou. Zpět jsme jeli až do Poroy, odkud má spousta lidí domluvený odvoz. My chytli taxi cca za 25 solů, cesta do Cusca trvá 30 minut.
Před ranním výstupem na Machu přespíte ve zmíněném Aguas Calientes, historicky a památkově prázdné, ale kouzelné městečko se spoustou restaurací a tržnicí. Ráno doporučuji vyrazit na Machu brzy i když máte lístky, pokud nechcete tu štreku jít pěšky, po 5 minutách jezdí autobusy (za 40 solů jeden směr). Upřímně, nahoře se nachodíte dost, navíc máte-li vstup i na Waynu Picchu. Když v odpoledních hodinách odcházíte z Machu, a chcete-li jet opět autobusem, připravte se na dlouhé fronty.
Machu Picchu je ohromná turistická atrakce, drahá, plná lidí, kteří si chtějí udělat selfíčko s lamou, ale to vše stojí za ten pohled a možnost chodit po Ztraceném městě Inků. Jedinečný zážitek na celý život.

Tip na závěr: budete-li kupovat vstupenky na Machu předem, což určitě doporučuji, zádrhel je placení, nemáte-li Visu. Jinou kartou nám to zaplatit nešlo.