Cesta Dunajským kaňonem

Oblast kolem Niedzice nabízí fascinující, přibližně 8 km dlouhou, cestu Dunajským kaňonem. Jedna z nejkrásnějších říčních soutěsek v Evropě obvykle začíná v Sromowcach Wyżnych, kde návštěvníci nastupují na tradiční dřevěné vorové lodi vedené zkušenými místními voráky.

Malebná trasa se vine mezi vysokými vápencovými útesy a bujnými lesy, nabízející dechberoucí výhledy na okolní Pieninské hory. Řeka v tomto úseku dělá mnoho ostrých zákrut a skalní stěny jsou vysoké přibližně 300 m. Tato zkušenost je doporučena pro milovníky přírody, rodiny a všechny, kdo hledají klidný a zároveň dobrodružný výlet.

Ceny vstupenek na plavbu na voru se liší v závislosti na délce výletu a zda se jedná o skupinovou nebo individuální rezervaci. Výlet končí po 18 km ve Szczawnici (trvání 2 hodiny 15 minut) nebo po 23 km v Krościenku (trvání 2 hodiny 45 minut). Obecně se ceny pohybují od 97 do 123 PLN na osobu. Nejlepší čas pro tuto cestu je během jarních a letních měsíců, kdy je počasí příjemné a přírodní krása kaňonu je na vrcholu.

Doporučuje se však prověřit dostupnost a povětrnostní podmínky u místních turistických operátorů před plánováním vaší návštěvy.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi