Hrad Niedzica

Na okraji slovenských hranic se tyčí malebná pevnost s názvem Niedzický hrad, přímo nad klidnými vodami jezera Czorsztyn. Tento historický skvost najdete také pod názvem Niedzica Zamek. Jeho majestátní silueta a okouzlující poloha poskytuje jedinečné pohledy, které okouzlují každého, kdo sem zavítá. Hrad Niedzický patří mezi nejkrásnější hrady v Polsku a přitahuje milovníky historie a architektury z celého světa.

Historie tohoto hradu sahá až do 14. století, a od té doby prošel mnoha proměnami a úpravami. Během své dlouhé existence změnil majitele, a byl svědkem mnoha dějinných událostí, včetně období, kdy sloužil jako vězení během druhé světové války. Všechny události zanechaly na hradbách nezapomenutelnou stopu.

Hrad je také domovem mnoha legend a příběhů o lásce, zradě a strašidelných zjeveních. Mezi nimi je i duch Barbory Radziwiłłové, jejíž přítomnost stále přetrvává ve starobylých zdech a šeptá o dávných dobách. Každý kámen hradu skrývá příběh, který čeká na vyprávění, od strašidelných psů až po ukryté poklady, podmaňující si představivost malých i velkých návštěvníků.

Pro ty, kteří se chtějí plně ponořit do atmosféry hradu, nabízí hrad možnost ubytování přímo v areálu. Ubytování nabízí moderní vybavení a představuje jedinečnou možnost prožít autentický zážitek v malebném prostředí polských hradů a zámků.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi